Stomasmart, s.r.o., MuDr. Martin Spáčil, soukromá zubní ordinace
Úvod Lékař Výkony Aktuální info Kontakt

Přístroje používané v naší ordinaci

APEXLOKÁTOR - je elektrický přístroj k měření délky kořenových kanálků. S jeho pomocí jsme schopni změřit přesnou délku kořenových kanálků, které jsou v kořenech zubů. Když je pak takto kořen přesně změřen a kořenový kanálek vyčištěn a zaplněn v celé délce, výrazně se zvýší životnost ošetřovaného zubu.

DIGITÁLNÍ RENTGENOVÝ PŘÍSTROJ - v moderní stomatologii nepostradatelný diagnostický prostředek. Pomocí něj se zhotovují rentgenové snímky jednotlivých zubů nebo celých skupin zubů. Na těchto snímcích je pak lékař schopen diagnostikovat např. zubní kazy v jinak nepřehledných  místech, kazy v časných stádiích (v nichž jsou okem nepostřehnutelné) apod., dále pak např. defekty kosti v okolí zubů při parodontóze.
TÍM, ŽE JE PŘISTROJ DIGITALIZOVANÝ, SE VÝRAZNĚ SNIŽUJE DOBA EXPOZICE A TÍM I ZATÍŽENÍ PACIENTA RENTGENOVÝM ZÁŘENÍM. Navíc si snímek můžeme prohlédnout na monitoru počítače a provádět měření nebo regulovat kontrast, jas, atd.

ELEKTROKAUTER - elektrický skalpel, umožní odstranění drobných výrůstků na sliznici nebo jím lze upravit dáseň.

ENDOMOTOR - (STROJOVÁ ENDODONCIE) - speciální přístroj, vyvinutý k ošetřování kořenových kanálků zubů. Pomocí něj se odstraní lépe než ručními nástroji veškerá infikovaná tkáň uvnitř kořene. V přístroji se používají nikl-titanové nástroje, které opracovávají a čistí stěny kořenového kanálku a přizpůsobují se jejich průběhu. Tím je pak zub připraven k hermetickému zaplnění kořenového systému.

INTRAORÁLNÍ KAMERA - umožňuje pořídit fotografii uvnitř ústní dutiny ve zvětšené podobě a zobrazit na monitoru počítače. Tím lze pacientovi ukázat např. stav před a po ošetření

INTRALIGAMENTÁRNÍ ANESTEZIE – znecitlivující látka je podána podél zubu pod tlakem, dojde tak ke znecitlivění jen konkrétního zubu a jeho okolí, tady ne celé oblasti, jako u běžné injekční anestezie. Je to pro pacienta komfortnější.

KOFFERDAM – gumová latexová blána natažená na jeden nebo více zubů. Umožní lékaři během ošetření zachovat sucho v okolí ošetřovaného zubu.

KONDENZAČNÍ KONCOVKA NA AMALGÁM – umožňuje účinněji vtlačit potřebný amalgám do vyvrtaného zubu.

MÍCHÁNÍ MATERIÁLŮ - příprava většiny materiálů je nutná bezprostředně před aplikací do dutiny ústní; k tomu nám slouží automatické míchačky, které bezchybně namíchají materiál. Do míchaček se materiál vkládá ve formě kapslí vyrobených přímo výrobcem. Tyto kapsle jsou jakýsi polotovar, ze kterého namícháním vznikne materiál v neměnné kvalitě zajištěné výrobcem.

Ordinační hodiny

Po 7.30 – 11.30, 12.30 – 14.30

Út 7.30 – 11.30, 12.30 – 15.30

St 7.30 – 11.30, 12.30 – 14.30

Čt 7.30 – 11.30, 12.30 – 16.30

Pá 7.30 – 11.30

 
Adresa ordinace

Mathonova 291/1
796 04 Prostějov
(areál nemocnice)
Tel.: 582 315 367

 

 

STOMASMART s.r.o. | MUDr. Martin Spáčil | soukromá zubní ordinace Prostějov | tel.: 582 315 367 | e-mail: info@stomasmart.cz